پروژه آمریکایی حزب‌الله‌ئیزه کردن ولایت فقیه در ایران!

پروژه آمریکایی حزب الله‌ئیزه کردن ولایت فقیه در ایران!


ولایت فقیه در ایران، شخص اول و مافوق سه قوه و رهبر انقلاب است تا همه امکانات مادی و معنوی کشور را بسیج کند تا همزمان هم آرمان انقلاب تعقیب و هم وضعیت جاری کشور اداره شود. مثلا حضور نظامی در منطقه همزمان هم یاری مظلوم است هم تامین امنیت مرزها.

حزب‌الله لبنان اما جنبشی شیعی در یک کشور است در کنار احزاب و جنبشهای سنی، مسیحی، دروزی و…

دولت و همه قوای کشور تحت تصرف او نیست و بسته به توفیق سیاسی اش کرسی هایی از پارلمان و برخی وزرای دولت را تصاحب میکند.
البته توفیقات او در شکست دادن اسراییل اقبال عمومی به او را که در جریان ۸مارس بروز کرده نشان می دهد اما مخالفین (جریان ۱۴مارس) به بهانه ترور حریری و جوسازی رسانه ای علیه حزب‌الله، خلع سلاح او را میخواهند.

آمریکا و اسراییل با حزب‌الله چه میکنند؟
وقتی مبارزه با اسراییل و آمریکا در کسوت یک جنبش مثل حزب الله باشد، دشمن با فشار بر دولت لبنان خلع سلاح آنرا مطالبه میکند:
سعدحریری (نخست وزیر لبنان) برای جلوگیری از تحریم آمریکا علیه دولت لبنان برضد حزب الله چنین موضع میگیرد: “حزب الله مشکل منطقه ای است و باید این مشکل را از طریق جامعه جهانی و نه لبنان حل کرد ما با حزب الله مخالفیم ولی دولت من به دلیل ثبات و امنیت لبنان خود را بیطرف نگه داشته است”.
انگلیس هم کمک های خود به ارتش لبنان را در صورت هماهنگی با حزب الله قطع میکند!
بانک مرکزی لبنان هم به استنادFATF (قانون جهانی مبارزه با پولشویی) در بخشنامه ای از فعالیتهای مالی و داد و ستد تجاری حزب الله با بانکهای لبنان ممانعت کرد!

حزب اللهیزه کردن ولایت فقیه!
حال اگر آمریکایی ها بتوانند ولایت فقیه را از آن کلیت به ولی فقیه و سپاه تقلیل دهند و جامعه جهانی و حتی جامعه ایران وذدولت ودمجلس برآمده از آن را مقابلش قرار دهند، حاکمیت ولایت فقیه را در حد یک جنبش مقاومت مثل حزب الله کاسته و از تحریم آن نتیجه دلخواه را میگیرند.

⁉️سئوال اساسی: چرا در قطعنامه های تحریمی این سالها در کنار تحریم ایران و دولت ایران، تحریم سپاه ذکر میشود؟!صرفا برای تاکید است؟!
یا نقشه ای برای تفکیک؟ که با دولت ایران برای رفع تحریم هایش وارد مذاکره شوند اما شرط نتیجه دادن یا ابقای برجام را تحریم سپاه قرار دهند و بخواهند دولت تهران هم با سپاه همان کند که سعد حریری و بانک مرکزی لبنان با حزب الله میکنند!
تلاشها در اجرای قانون کاتسا و هم FATF از سوی آمریکایی ها همین را نشان می دهد. پدیده ترامپ این فرضیه را جدی تر کرد او از طرفی خود را ضد برجام نشان می دهد و از سوی دیگر شرط بقایش را تحریم سپاه از سوی دولت ایران می شمارد!
پیام نوروزی امسالش جالب بود گفت داریوش کبیر ۲۵قرن پیش از خداوند خواسته بود که ایران را از سه خطر محافظت کند: دشمن[دشمن ایران]، خشکسالی و دروغ! امروز سپاه پاسداران تجسم این سه خطر است!
یعنی دشمن مردم ایران و حتی باعث خشکسالی ها!
اینها یعنی تفکیک و ایجاد شکاف بین ولی فقیه و سپاه با مردم ایران و نهادهای برآمده از رأی شان. یعنی جامعه جهانی و جامعه ایرانی و دولت و مجلس یکطرف، ولی فقیه و سپاهش یکطرف!

آنچه به این پروژه کمک میکند:

  1. سیاست ها و موضع گیری های دولت و مجلس میتواند این پروژه را منحل یا تسریع کند. حرف زدن از “دولت با سلاح”، ابلاغ اجرای FATF به بانکها و… کمک به این ماجراست…
  2. تقلیل ولایت به حزب الله توسط خود نیروهای حزب اللهی!

همسر شهید حججی گفت: “محسن سرش رفت تا روسری نرود”! یک هفته بعد سردار سلیمانی موضع گرفت: “چرا دائما از القاب بی حجاب، بدحجاب، اصولگرا یا اصلاح طلب استفاده میکنید؟ پس چه کسی می ماند؟!…”
حزب الله لبنان یک گروه از دهها گروه سیاسی لبنان است با حسن تدبیر دارد فراگیر میشود. سنی و مسیحی های بسیاری ۸ مارسی و طرفدار او میشوند ما ولایت فقیه فراگیر و انقلاب ۹۸درصدی را داریم ذره ای میکنیم! فقط بسیجی ها و حزب اللهی ها با سپاه و ولایت باشند! این خیانتش از برخی حرفها و مواضع سیاسیون بیشتر است.
همانطور که ائمه، تشیع را روی نماز و روزه و حجاب و… ننهادند و روی تولّی و تبرّی نهادند انقلابی گری هم باید روی همین دو اصل باشد و البته حجاب و نماز و احکام دیگر هم حسن و کمال آن باشد مثل تشیع.
(تفصیل مطلب را در صوت این سخنرانی بشنوید)

لینک دانلود صوت این سخنرانی (حجم:۱۲MB)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *