انقلاب اسلامی واضطرار به امام زمان؟!

“مضطر به امام”شدن شرط فرج است .فرقی نمی کند فرج شخصی(مثل جواب شده ها)یا فرج جمعی و عمومی بشر.

در دستگاه ظلمه درک این بی پناهی و اضطرار آسان است .بنی اسراییل زود از دست فرعون ها مضطر وبا تضرع شان ،منجی را زودتر از موعد آوردند!شیعیان بحرین-درقصه انار-با اضطرارشان سه روزه از امام زمان جواب گرفتند و…

اما در دوره جانشینان حضرت، اضطرار چگونه حاصل شود؟!جامعه که شیعی است!حاکم هم مرجع شیعیان ونائب امام زمان است!چگونه میتوان مثل دستگاه ظلمه مضطر شد؟!آیا باید حتما از حکومت ولایت فقیه عبور کرد و ضد انقلاب شد تا اضطرار به امام را درک کرد؟!یا اینجا دیگر اضطرار لازم نیست و با رضایت از وضع موجود هم فرج می آید؟!!

اضطرار قهری و غیر اختیاری، اضطرار اصیل نیست.(۶۵عنکبوت). همان بنی اسرائیل اضطرار حاصل از صولت فرعون را بلافاصله پس از گذر از نیل از دست داده و ولیّ خدا را رها کردند.

اضطرار عارفانه و اختیاری ،اضطرار فرج سازی است که عهد نمی شکند و کار به سر انجام میرسد. با امام زمان مثل اولیاء گذشته رفتار نمیشود وتا رسیدن به آخرین نقطه هدف(عدالت جهانی)مقاومت میشود.

اضطرار اختیاری ،عارفانه و درکی است در امنیت نسبی و رشد نسبی جبهه حق و حتی حاکمیت بخشی آن هم ممکن است .عارفی که مثل غریق بلکه شدیدتر از او خود را مضطر الهی می یابد و تمنا و تضرع دارد در چشم ظاهر بین نه مشکل جانی دارد نه مالی ونه…
این اضطرار شرط فرج است و از قضا فقط در اردوگاهی پیدا می شود که مقداری از راه را رفته و مقدماتی را فراهم کرده است.

ارکان درک این اضطرار ،”درک تنگناهای نظری و عملی” است. سید حسن نصراله از تنگناهای پیش روی مقاومت با حضرت آقا سخن گفت ؛ایشان جواب داد من هروقت کار برایم سخت میشود به جمکران پناه می برم.

تنگناهایی که درون انقلاب زمینه ساز هم میتواند اضطرار عمومی به ولی مطلق را بیاورد مثل چه؟

  1. تقیه های جهانی(حتی لایستخفی بشیئ من الحق مخافه احد من الخلق).
    بخاطر تقیه های جهانی نمی توانیم به مظلومین بحرین کمک کنیم !به داد کودکان یمن برسیم !ولو مقتدریم و توانش را داریم!
  2. در دانش(مثلا)رتبه دار منطقه و جهانیم؛اما در عدالت اجتماعی عقب ماندیم!یعنی مانع جهل رفع شدنی تر است تا مانع ضخیم تبعیض !هنوز دهک دهم(مرفه ترین ها)۷برابر اقشار محروم یارانه(البته پنهان)می گیرند (۲۱میلیون تومان)!این سخت جانی تبعیض وبی عدالتی است از تدارک امنیت و جایگاه علمی و پیشرفت ظاهری سخت تر است.
  3. جمع بین “صلاح “و”رضایت عمومی”! گاه چیزی درست تر و صلاح دین و دنیاست اما سوی عمومی ملت نمیشود یا اولویت اول نمی شود!و گاه خدای نکرده بخاطر صلاحی ،رعایت رضایت عمومی کم رنگ میشود. جمع بین این دو واقعا سخت است و اضطرار به ولی دلها می خواهد”أین مؤلف شمل الصلاح و الرضا”!

(چکیده ای از سخنرانی شب نیمه شعبان۹۸)

2 دیدگاه در “انقلاب اسلامی واضطرار به امام زمان؟!

    1. سلام؛ در پیام رسان های ایرانی با نشانی ای که ذکر خواهد شد میتوانید ارتباط بگیرید.
      @admin_ghanbarian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *