بیانیه گام دوم انقلاب (۵)

امام جمعه تراز گام دوم

 

موارد تعویض ائمه جمعه به امامان جوانتر و مردمی تر، مطالبه گرتر و غیر محافظه کارتر اینقدر شده که بتوان امید بست این نهاد کهنه و کلیشه شده دارد نو میشود. اعتراضات عدالت خواهان در مواردش بی تأثیر نبود و غیر از آن، مواردی دیگر شاهد بر اراده مسئولین این نهاد بر نو کردن و پوست اندازی آن است.

اینکه کدام اقدام ائمه جمعه “صرفا نمادین” و متناسب با فضای ایجاد شده است و کدامیک واقعی و در راستای احیای حقوق مردم بخصوص محرومین است نیز به زودی معلوم میشود. اما حقا ائمه جمعه خوب و راسخی دارند پیدا میشوند مبارزه با ویژه خواری بخصوص در عرصه عمومی و منابع ملی و دوری از تشریفات زاید و برگشت به مردم یک ضرورت فوری بود که ان شاءالله در همه نقاط تدارک شود.

درباره این ضرورت در استان خوزستان در یادداشتهای قبل مقداری نوشته شد. امام جمعه ای اینچنین از یک مجتهد مطلق با دایر کردن درس و بحث فقهی یا امام جمعه ای صرفا با خطبه های سیاسی[جناحی] برای این استان ضروری تر خوانده شد. خدا را شکر انگار این ضرورت با امام جمعه ای مردمی، ساده زیست و مدافع محرومان تدارک شد. امیدواریم حاج آقا موسوی فر همان باشد که درباره اش می گویند. نیروها و تشکیلات فرهنگی خوب این استان هم ایشان را در پیشبرد کار جهادی و عدالت خواهی برای مستضعفان و هم پیشبرد کار فرهنگی یاری کنند.

به امید تغییرات جدی دیگر در مدیریت های پوسیده و فسیل شده این استان قهرمان.

مطالب مرتبط:

-جانشین آیت الله جزایری

-آیت الله جزایری بماند یا نماند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *